Клевенське міжрайонне управління водного господарства

Клевенське міжрайонне управління водного господарства створене 1 січня 1969 року на підставі рішення  виконкому Сумської обласної Ради від  31 грудня 1968 року за № 708 шляхом поділу Конотопського управління експлуатації осушувальних систем (з тимчасовим розміщенням управління в м. Путивль на базі Путивльської експлуатаційної дільниці).

На підставі наказу Міністерства меліорації та водного господарства УРСР за  № 325«б» від 30 липня 1973 року Клевенському управлінню експлуатації осушувальних систем була передана виробнича база СПМК-52 (колишня ЛМС) розташована в селищі Новослобідське, Мазівської сільської ради.

Клевевенське управління експлуатації осушувальнх систем було утворене для обслуговування меліоративних систем, які розміщені на заболочених землях в північних районах області: Путивльському, Глухівському, Шосткинському, Ямпільському, Кролевецькому, Середино-Будському.

Назву „Клевенське” управління отримало від найбільшої осушувальної системи в заплаві річки Клевень, яка протікає через три райони – Кролевецький, Путивльський та Глухівський.

У 1988 році воно було перейменоване в Клевенське управління меліоративних систем, оскільки обслуговувало крім осушених земель ще й зрошувальні. З 2006 року – це Клевенське міжрайонне управління водного господарства (далі Клевенське МУВГ).

На сьогоднішній день Клевенське МУВГ обслуговує меліоративні системи на території чотирьох районів області : Путивльського, Буринського, Білопільського, Глухівського.

Загальна площа осушувальних систем складає 32,1 тис. га, з них гончарним дренажем 16,1 тис. га, з двостороннім регулюванням 22,9 тис. га.
Основний спосіб регулювання – попереджувальне шлюзування на магістральних каналах, що мають постійний тік води та попуски з трьох водосховищ загальним корисним об`ємом 5,4 млн. мЗ. Загальна довжина відкритої мережі складає 422,1 км.

Обслуговування меліоративних систем здійснюють дві  експлуатаційні дільниці: Путивльська та Буринська.

Штатна чисельність працівників – 94 чоловіки.

 

 

Основні завдання, які виконує управління:

  1. експлуатація меліоративних систем;
  2.  регулювання водно-повітряного режиму осушених ґрунтів;
  3. ремонт гідротехнічних споруд;
  4. контроль за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів.

Крім того, управління щорічно виконує роботи за прямими договорами на суму близько 1,5 млн. грн., серед них: влаштування захисних валів, дамб, очистка ставків та інші роботи.  Клевенське МУВГ бере активну участь в проведенні акцій природоохоронного напряму, а саме: «День довкілля», «До чистих джерел», «Зелений паросток майбутнього» та інші.

Клевенське міжрайонне управління водного господарства

с. Новослобідське Путивльського району
т. (05442) 5-25-87
e-mail: klevenmuvh@ukr.net