Конотопське міжрайонне управління водного господарства

Конотопське міжрайонне управління водного господарства  було створено в 1937 році і обслуговувало, в свій час, тільки одну систему на річці «Ромен», розміщувалося в місті Ромни Cумської області і називалося Роменським управлінням експлуатації осушувальних систем. В 1947 році управління експлуатації, зона обслуговування якого значно виросла, було переведено в місто Конотоп Сумської області, де знаходиться й дотепер.

Оскільки управління експлуатації стало обслуговувати осушувальні системи на території всієї Сумської області (а також частково і Чернігівської), згідно з рішенням Виконкому Сумської обласної Ради народних депутатів від 27 березня 1959 року № 236 воно отримало назву Сумське управління експлуатації осушувальних систем Сумського облмеліоводгоспу.

Враховуючи те, що зона діяльності Сумського управління експлуатації осушувальних систем і площа обслуговування осушувальних земель значно виросла і складала 54,4 тис. га, а в перспективі було заплановане подальше розширення площі осушення до 105 тис. га, Мінводгоспом УРСР було дозволено провести розподіл на два управління: Сумське управління осушуваних систем і Клевенське управління осушуваних систем.

Юридично розподіл було оформлено  наказом Сумського облводгоспу від 03.02.1969 року за № 14, який вийшов на наказ Мінводгоспу УРСР  від 25.12.1968 року № 754.

В зв`язку з тим, що в місті Конотоп було закінчено будівництво виробничої бази, рішенням Виконкому Сумської обласної Ради депутатів від 11.04.1972 року за № 167 Сумське управління осушувальних систем  отримало назву Конотопське управління осушуваних систем.

В 2005 році Конотопське управління осушувальних систем було перейменоване в Конотопське міжрайонне управління водного господарства.

Конотопське міжрайонне управління водного господарства є державною організацією, підпорядковане  Сумському облводресурсів.

Конотопське МУВГ обслуговує меліоративні системи на території чотирьох районів Сумської області – Конотопський, Роменський, Недригайлівський та Л.Долинський, на території яких знаходиться чотирнадцять міжгосподарських осушувальних систем площею 19,721 тис. га.

Загальна площа осушених земель по управлінню складає 32,0 тис. га. В тому числі 18,2 тис. га. осушено закритим гончарним дренажем, площа систем з двостороннім регулюванням складає 21,4 тис. га. Загальна довжина відкритої мережі – 362 км. Кількість працюючих – 87 чоловік.

Конотопське МУВГ у своєму складі має дві експлуатаційні дільниці:

  1. Конотопську (м. Конотоп) – площа осушення – 20,7 тис. га, протяжність відкритої мережі – 281 км, кількість гідротехнічних споруд – 195 шт. Гідротехнічних споруд 244 одиниці. Кількість працюючих  41 чоловік.
  2. Роменську (с. В.Бубни Роменського району) – площа осушення – 11,3 тис. га, протяжність відкритої мережі – 81 км, кількість гідротехнічних        споруд – 49 шт.

Кількість працюючих 17 чоловік.

Основні завдання, які виконує управління:

  1. експлуатація меліоративних систем і регулювання водно-повітряного режиму осушуваних систем;
  2. ремонт гідротехнічних споруд;

Фінансування ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській меліоративній мережі проводиться за рахунок державного бюджету.

На договірних засадах виконуються ремонтні роботи на внутрішньогосподарській мережі, будівництво природоохоронних об`єктів. Управлінням надаються також інші платні послуги.

Конотопське міжрайонне управління водного господарства

м. Конотоп, вул. Вирівська, 15,
т. (05447) 6-47-18,
факс (05447) 7-15-21.
e-mail:mr.kmuvq@ukr.net